Na čtyřiašedesáti­letého majitele domu v obci Polom na Hranicku, jehož stavení přijeli v noci na úterý hasit jednotky z Hranic a okolí, trochu smůly najednou.

Celkovou škodu policie odhaduje na 660 tisíc korun. „K zahoření hospodářské usedlosti došlo v úterý asi o půl třetí ráno. Oheň zničil kompletní sedlovou střechu nad hospodářskou částí budovy, která sloužila pro chov domácích zvířat, jako dílna a jako sklad věcí,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Majitel obydlí přišel kvůli rozsáhlému požáru o dvě kuchyňské linky, mrazák, stůl, sekačku, ale také další věci v dílně jako sekačku, elektromotor, motocykl a nebo finskou saunu.

„Shořela také polovina střechy nad obytnou částí domu a došlo k propadnutí stropu v komoře a chodbě,“ doplnila dále mluvčí. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hranic a dobrovolné jednotky z Bělotína a Stříteže nad Ludinou.

Vyšetřovatel hasičů pracuje s několika verzemi příčin vzniku požáru a jednou z nich je i úmyslné zapálení. „Není to tak jednoznačné, těch možností je více. Mezi ty další patří i nedbalost a nebo technická závada,“ uvedl vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

Podle něj byla hospodářská usedlost v době vzniku požáru prázdná. „Jednalo se o objekt po povodních, který byl zaplavený do výšky asi 80 centimetrů. Dům se po záplavách vysoušel a šlo o jedno z nejvíce zasažených obydlí v obci. Majitel byl v té době v lázních na rehabilitaci,“ “ uvedl Schwarz.

Oheň napáchal tak značné škody hlavně proto, že následkem zahoření uvnitř vybuchla propanbutanová lá­hev.