„Oznamovatel popsal, že hoří kůlna a plameny se šíří i na rodinný dům. Operační důstojníci na místo vyslali pět jednotek, které po prvotním průzkumu zjistily, že hoří přístavky a střecha přilehlého rodinného domu. Hasiči začali ihned oheň hasit pomocí čtyř proudů,“ vylíčila krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

V hospodářských budovách bylo uskladněno topné dřevo a sláma, ale také pracovní stroje a tři propanbutanové tlakové láhve, které hasiči vynesli a ochladili.

„Díky včasnému zásahu se podařilo zabránit šíření požáru a hasiči uchránili velkou část střechy rodinného domu i samotnou budovu. Průběžně jsme ji zkontrolovali termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska hoření. Hromady dřeva v přístavcích jsme museli rozhrabat a postupně dohasit,“ řekla.

Oheň byl zlikvidován po jedenácté hodině v noci a na požářiště během noci dohlížela jednotka dobrovolných hasičů z Bělotína. Škoda se vyšplhala na 400 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hranic a dobrovolné jednotky z Bělotína, Hranic, Opatovic a Kunčic.

„Příčiny toho, proč ke vznícení došlo, nyní zjišťují vyšetřovatelé společně s policií,“ uzavřela.