Cestující v něm naštěstí v té době nebyli a řidič stačil vůz včas odstavit na zastávce. Škoda se vyšplhala na deset milionů korun.

„Případ prověřujeme pro podezření z obecného ohrožení a v současné době čekáme na výsledek expertiz,“ shrnul policejní mluvčí František Kořínek.

Zkoumání provádí odbor kriminalistické techniky a expertiz policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku ve spolupráci s odborníky z Technického ústavu požární ochrany v Praze.

Na závěry odborníků, které mohou trvat i několik měsíců, netrpělivě čeká i město Hranice. Elektrobusy ve městě provozuje od loňského roku přepravce 3ČSAD z Frýdku-Místku a zástupci firmy uvedli, že nechají ve spolupráci s výrobcem provést revizi všech elektrobusů, zajišťujících dopravní obslužnost v Hranicích.

„Konzultovali jsme to s policií a chceme vědět, proč k zážehu došlo. Budeme chtít od odborných agentur, které to zkoumají, znát atesty materiálu včetně požárních přepážek vnitřního vybavení autobusu. Je nutné také posoudit, zda je vnitřní větrání dostatečné na celodenní provoz, a jak je zajištěno otevírání v případě, že se systém zablokuje. Podle našich informací nebyly v autobuse ani kladívka na rozbíjení oken,“ řekl hranický starosta Jiří Kudláček.

Pokud by se prokázalo, že došlo k selhání, bude město tlačit na dopravce a dodavatele služby, aby dodané autobusy reklamoval. Po Hranicích nyní jezdí pět elektrobusů a k žádným technickým potížím od té doby nedošlo.