Rozsáhlý oheň zachvátil střešní a stropní konstrukci objektu bývalé výrobny rukavic, která v současnosti procházela rekonstrukcí.

Podle vyšetřovatelů jdou škody do milionů korun. Rozlehlý dům, který od 60. let sloužil jako výrobna rukavic, právě procházel rekonstrukcí. Podle místních obyvatel tu nový majitel budoval ubytovací a restaurační zařízení.

„Jedná se o třípodlažní budovu. Zásah je pro hasiče velmi náročný, protože hrozí propadnutí střechy a stropních konstrukcí. Musíme být velmi opatrní,“ uvedl vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz, který zasahoval přímo na místě.

K zahoření domu došlo krátce po poledni. Hasiči likvidovali následky ohně až do večerních hodin.

„Na místo vyrazili hasiči z Přerova, Hranic a z Lipníku, a také dobrovolníci z Potštátu, Stříteže nad Ludinou, Jindřichova a Fulneku,“ vyjmenoval vyšetřovatel Schwarz.

Materiální škody jsou značné a podle prvotních odhadů jdou do milionů korun. „Příčina požáru se zatím nedá jednoznačně určit a je otázkou dalšího šetření,“ doplnil Schwarz.

Podle nepotvrzených informací Deníku však za požár může některý z dělníků, kteří na rekonstrukci domu pracovali. „Pálili na dvoře nepořádek, který předtím vynesli ze stavby,“ uvedla obyvatelka Potštátu, která si však nepřála zveřejnit své jméno.

Kvůli zahoření domu na náměstí museli být evakuováni lidé ze sousedního objektu. Oheň se ale nerozšířil na další budovy.