Kvůli nebezpečné manipulaci s benzinem je nyní čtyřiadvacetiletý mladík podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až dva roky ve vězení.

Policie potvrdila, že pět mužů, kteří v pondělí prováděli stavební práce na zemědělském objektu ve Stříteži nad Ludinou, si chtěli v pondělí ráno zatopit v kamnech. Právě to byl původ požáru, po kterém jsou tři muži těžce zranění.

K neštěstí došlo ve chvíli, kdy mladík použil k rozdělávání ohně kanystr s benzinem.

„Benzin vzplál, stejně tak i kanystr a benzin, který byl rozlitý na podlaze. Ten se z kanystru rozlil v okamžiku, kdy se muž snažil hořící kanystr vyhodit oknem ven," popsala incident krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Scéna jako z hororu však pokračovala. V ohni se následně ocitla celá místnost, v níž bylo uvězněno všech pět dělníků.

„Dveře od místnosti se totiž v okamžiku vzplanutí benzínu zavřely a nešly zevnitř otevřít. Jeden z mužů proskočil oknem místnosti, která se nacházela zhruba v třímetrové výšce. Dům oběhl a dveře od hořící místnosti otevřel," doplnila k případu tisková mluvčí.

Popáleninám se nevyhnul žádný z dělníků. Muži ve věku 41, 47 a 61 let utrpěli těžká zranění. Dva z nich museli být ze Stříteže na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice v Ostravě transportováni vrtulníkem, třetího těžce poraněného převezli sanitkou.

Čtyřiadvacetiletý mladík skončil s lehkým zraněním v hranické nemocnici. Lehké zranění jeho třicetiletého kolegy si vyžádalo jen jednorázové ošetření.