Jeho včasné přivolání hasičů na místo ale uchránilo majetek v hodnotě několika milionů korun. Vyšetřovatel hasičů zatím vyčíslil škody na 580 tisíc korun, materiální ztráty ale stále nejsou konečné.

„Na místě zasahovalo několik jednotek – kromě profesionálů z Hranic to byli také dobrovolníci z okolních obcí,“ informoval vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

„Zaměstnanec firmy se při sledování televize náhodně podíval z okna a zpozoroval kouř. Běžel pro pomoc a přivolal hasiče,“ popsal dramatické okamžiky vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz, který byl na místě zásahu.

Podle jeho slov hořelo ve výrobně parket a to v prostoru, kde se suší dřevo. „Sušárna dřeva shořela kompletně i s celou technologií. Oheň se navíc rozšířil i do vedlejší haly pilnice. Poškozeny byly stropy, elektroinstalace, shořelo nařezané dubové dřevo a další materiál,“ vyjmenoval Schwarz.

„Jako předběžná příčina zahoření byla stanovena závada na elektroinstalaci v prostoru haly, kde se suší dřevo. Přesnou příčinu ale budeme znát později, stejně tak jako rozsah škod na majetku, “ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Na místo byl kvůli provedení expertíz přivolán také specialista z oboru kriminalistiky.