Výrobce hraček se už od začátku koronavirové krize zapojil do šití roušek pro ty, kdo je nejvíce potřebují. Majitel se nadýchal zplodin a evakuováno muselo být deset lidí, kteří zde pracovali. Příčinu toho, proč k požáru došlo, nyní zjišťují vyšetřovatelé.

„Na místě zasahovaly čtyři jednotky - profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a Hranic a dobrovolní z Oseku nad Bečvou a Lipníku. Hořet začalo v 11 hodin 11 minut a během zásahu hasiči vynášeli z dílny materiál a budou postupně odvětrávat místnosti. Příčinu teprve zjišťujeme,“ řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Je mi to opravdu líto, říká starosta

Právě hračkářská firma Noe v Lipníku se v posledních týdnech zapojila do šití roušek pro ty, kdo je nejvíce potřebují. Zakázku na deset tisíc roušek pro své obyvatele si u ní objednalo i město Lipník.

„Od první chvíle vypuknutí epidemie prokázali velkou solidaritu a zapojili se nezištně do výroby roušek. Nabídli jsme po požáru všem zaměstnancům firmy azyl u nás ve škole, majitel ale skončil v péči lékařů, protože se nadýchal zplodin. Je mi to opravdu líto,“ řekl lipnický starosta Miloslav Přikryl. Podle něj už firma dva tisíce vyrobených roušek městu předala.

Spousta krásných hraček

Společnost Noe z Lipníka nad Bečvou, kde má hlavní část svých dílen, má za sebou v uměleckém světě řadu počinů. S Dagmar Patrasovou spolupracovala na úspěšných hračkách - žížale Julii, kosu Oskarovi, kosici Kláře a také na dříve populárních kuřátkách Pipi a Pepa.

Také velmi populární František a Fanynka z televizní Kouzelné školky anebo klaun Kostkáč z televizního programu pro malé děti Kostičky jsou v Noe doma.

Martina Beckertová je také autorkou maskota města Lipníka nad Bečvou, lipové víly Tilinky, ale i například kostýmů pro úspěšný muzikál Růženka. Hračkářská firma vytvořila i postavičku Kukyho, podle přesných požadavků režiséra Jana Svěráka.