Co stálo za vznikem požáru, doposud není jasné. „Ta příčina požáru je stále v šetření. Z místa se samozřejmě vzaly nějaké vzorky, ale zatím nic konkrétního nevíme," konstatoval vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

Kvůli požáru střechy rodinného domu a přilehlé hospodářské budovy na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic a z Lipníku nad Bečvou i dobrovolní hasiči z Hranic, Slavíče, Oseku nad Bečvou a Lipníku nad Bečvou.

„Po příjezdu hasiči zjistili, že požárem je zasažena střešní a stropní konstrukce rodinného domu a stodola. Požár byl již velmi rozhořen, a proto hasiči zahájili ihned lokalizaci, kterou hlásili za hodinu po oznámení události," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v průběhu likvidačních prací rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Z hořící budovy také vynesli dvě propan-butanové lahve. „Velitel zásahu si na místo vyžádal chemický automobil s termokamerou a náhradní dýchací technikou z Přerova. Při závěrečném průzkumu termokamerou byla uvnitř objektu nalezena ještě jedna propan-butanová lahev, kterou hasiči ochladili," dodala mluvčí.

Osud hospodářského objektu je zřejmě zpečetěn. Kvůli požáru se totiž naklonila nosná zeď, o dalším postupu měl rozhodnout statik. „Majitel ale hned tvrdil, že stodolu určitě celou zbourá," podotkl vyšetřovatel Miroslav Schwarz. (pm)