„Plameny, praskání a záře bylo pozorovatelné již z velké dálky a hasičům předznamenávala fyzicky náročný výkon v extrémním horku. Plochou se jednalo o poměrně rozsáhlé hoření, délka postiženého objektu je odhadem téměř 50 metrů. K snadnější likvidaci jednotky požářiště rozdělily do dvou úseků, k lokalizaci v prvopočátku využily pěti hasebních proudů,“ popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Místní dobrovolní hasiči zřídili čerpací stanoviště s nádrží u hydrantu v obci nedaleko restaurace.

„K pomoci na místo rovněž dorazila posádka zdravotníků, do jejich péče hasiči předali obyvatelku po psychickém kolapsu,“ sdělil Hošák.

Rozšiřování požáru se podle vyjádření mluvčího Hošáka podařilo zabránit po zhruba devadesáti minutách.

„Následujících několik hodin pokračuje postupné dohašování menších ohnisek, rozebírání vyhořelé konstrukce a vynášení skladovaného vybavení včetně vynášení vyhořelé slámy a sena,“doplnil Hošák.

Škoda? Přes milion

V prostorech hoření se také nacházela různá zemědělská technika.

Majitelé škodu po požáru prozatím vyčíslili v částce přesahující milión korun.

Příčinou vzniku požáru bude s největší pravděpodobností nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.

V počátku intenzivních ochlazování bylo včas zabráněnou a uchráněno několik stavení, včetně obytné části.

Dohled na požářištěm stále pokračuje místní jednotkou.

Krátce po čtvrté hodině ranní došlo k postupné redukci jednotek na místě a postupnému navracení na základny.

„U požáru byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Společně ze stanicemi Hranice a Lipník a Olomouc zde zasahovali dobrovolní hasiči Opatovice, Radíkov, Bělotín, Lipník nad Bečvou, Osek nad Bečvou, Hranice a místní jednotka Klokočí, ta jak jsem již zmínil na místě stále zůstává a provádí vizuální dohled, v ranních hodinách zde opět navíc dorazila jednotka stanice Hranice a provedla opětovnou kontrolu možných skrytých ohnisek s vyloučením,“ uzavřel Hošák.