VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Lidé svatého Floriána

Lidé svatého Floriána

Lidé svatého Floriána: Hasiči v Hranicích se potýkají s řadou nedostatků

Hranice - Svůj sbor dobrovolných hasičů má město Hranice již od roku 1874. Tehdy jej zakládalo 107 osob. Hasiči tehdy byli pod německým vedením, český vliv se mezi nimi rozšířil až o několik let později.

Lidé svatého Floriána: Historie hasičů v Tovačově sahá do roku 1872

Tovačov - Událostí, která vedla k prvním úvahám o vzniku Sboru dobrovolných hasičů v Tovačově, byl velký požár v září roku 1872.

Hasiči z Veselíčka mají oporu i ve svých ženách

Veselíčko - Pětadevadesát let. Tak dlouho už ve Veselíčku působí dobrovolní hasiči. Jejich historie se začala odehrávat v hospodě, v hostinci u Braunerů.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Bojovali s větrem i se zvířaty

Hranice - Zatímco v roce 2007 vyjížděla jednotka dobrovolných hasičů z Hranic jen k 9 zásahům, vloni už to bylo 26 případů.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Na svém kontě mají poháry i medaile

Veselíčko - V současné době jsou veselští hasiči nejvíce pyšní na svou mládež a družstvo žen. „Nejvíce si cením přístupu závodníků k plnění svých povinností,“ chválí své svěřence vedoucí mládeže, dorostu a žen Michal Hanzlík.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: O titul Železného hasiče

Tovačov - V současné době jsou tovačovští hasiči nejvíce pyšní na soutěž, jejíž první ročník zorganizovali letos v dubnu.

Lidé svatého Floriána: K požárům vyjíždějí z Opatovic dvacetkrát za rok

Opatovice - Podobně jako jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Hranicích, i Opatovičtí hasiči spadají do skupiny dobrovolných hasičů JPO2.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Opatovičtí hasiči oslaví 120. výročí

Opatovice – V sobotu 18. července chystají v Opatovicích oslavy u příležitosti 120. výročí založení sboru.

Lidé svatého Floriána: Dobrovolní hasiči z Kokor baví celou obec

Kokory /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Kokorách vznikl už v roce 1889. V počátcích v něm působilo jedenáct členů, dnes se počet vyšplhal až na čtyřiapadesát činných bratrů a sester hasičského sboru.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči jsou pyšní na kokorské ženy

Kokory - Je nespočet věcí a událostí, na které jsou kokorští hasiči pyšní. „Nemůžeme vypíchnout jednu jedinou,“ říká velitel místních hasičů Ladislav Zapletal.

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Olšovce trénují ve sportovním areálu Rybníček

Olšovec - Dobrovolní hasiči z Olšovce vznikli po obecních volbách zásluhou nového starosty Františka Sklůzaly a radního Rudolfa Rýpara.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Družstvo mužů reprezentuje kraj na MČR

Olšovec - Od sedmdesátých let reprezentuje obec Olšovec soutěžní družstvo mužů, které dosáhlo již řady vynikajících úspěchů, jak na okresní, tak na celostátní úrovni.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT