Název akce Noc kostelů 
KDY: v pátek 12. června od 18 hodin 
KDE: evangelický kostel, Přerov
ZA KOLIK: zdarma 

Také letos vás nejen v Přerově čeká večer s možností poznat místní kostely. U nás bude otevřeno od šesti do desíti - přijďte se podívat! V programu si můžete užít Biblické noviny pro děti, společné zpívání, vernisáž výstavy obrazů Marie Plotěné, komentovanou prohlídku kostela a mnoho dalšího. Ve vedlejším sále kostela bude navíc probíhat výstava o Janu Amosi Komenském a rukodělná dílna pro děti i dospělé.

Evangelický kostel v ulici Čapka DrahlovskéhoZdroj: DENÍK/Vojtěch Podušel

Název akce Slam poetry v Karnole 
KDY: v pátek 12. června od 18 hodin 
KDE: Komunitní a kulturní prostor Karnola, Hranice 
ZA KOLIK: 150 korun 
Mistři parodie se opět utkají o sympatie hranického publika v básnickém klání. 

Slam poetryZdroj: Lenka Brabencová

Název akce Divadélko Ententýky 
KDY: neděle 14. června od 16 hodin 
KDE: Komunitní a kulturní prostor Karnola, Hranice 
ZA KOLIK: dospělí 100 korun, děti 60 korun 
Klub pro děti Montík zve všechny děti i dospělé na letní pohádku Divadélka Ententýky s názvem Myška Klárka, veverka Terka a pirát Vrtinos. Představení se bude konat za bezpečnostních podmínek na zahradě komunitního a kulturního prostoru Karnola v Hranicích.

Divadlo pro děti založila Anna Doležalová v roce 2009.Zdroj: archiv FB Dětské karnevalové divadlo Ježek

Název akce Hradišťan a Jiří Pavlica 
KDY: neděle 14. června od 19 hodin
KDE: Sokolovna, Hranice 
ZA KOLIK: 430 korun 
Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.
Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost – houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech. Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.

Jiří Pavlica při koncertě.Zdroj: Miroslav Potyka

Název akce Botanická procházka 
KDY: sobota 13. června od 9 do 12hodin 
KDE: infocentrum, Přerov-Předmostí 
ZA KOLIK: 20 korun 

Botanická vycházka na Čekyňský kopec. Vyrazte s námi do přírody! Čekyňský kopec je v okolí města Přerova jistě častým cílem výletů. Děje se na něm v posledních letech spousta věcí a my bychom vám ho rádi představili možná trochu jinak - pohledem botanika. Zveme vás na vycházku s doktorem Zbyňkem Hradílkem, botanikem Univerzity Palackého v Olomouci. Sejdeme se v sobotu 13.června v 9 hodin u infocentra v Předmostí a vyrazíme kolem zahrad na kopec. Přejdeme pak kolem mamuta nad Vinary, kde se nachází přírodní památka Na Popovickém kopci. Na této chráněné lokalitě s květnatou loukou, připomínající step, snad potkáme nejen zajímavé rostliny, ale také třeba ještěrky nebo otakárky fenyklové. Vycházku zakončíme ve Vinarech.

Ilustrační foto.Zdroj: Aleš Jaluška

Název akce Country a osmdesátky U Komára 
KDY: sobota 13. června od 17 hodin 
KDE: U Komára, Přerov 
ZA KOLIK: zdarma 
Srdečně Vás zveme na první muziku U Komára K poslechu nám zahraje Zoli a připravuje si pro Vás country a 80. léta

Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jiří Sláma