XVII . Výstava Moravy a Slezka hospodářských a drobných zvířat 
KDY: sobota 3. a neděle 4. října od 9 hodin 
KDE: výstaviště, Přerov 
ZA KOLIK: 100 korun, děti do 12 let zdarma 


Výstava Moravy a Slezska a Výstava hospodářských zvířat se uskuteční ve dnech 3. a 4. října v areálu přerovského výstaviště. Bohatý program je již tradičně rozdělen do dvou dnů a návštěvníky potěší například „Králičí hop“, dětská taneční a hudební vystoupení Karla Kahovce nebo kapel Kern a Forum.

Otevřené šteláře, figury a tropy 
KDY: od pátku 2. října do neděle 4. října od 11.30 do 16 hodin  
KDE: Galerie Konírna, Lipník nad Bečvou 
ZA KOLIK: zdarma 

Výstava kovových plastik Václava Kitzbergera ve spolupráci s Kuk Rožnov pod Radhoštěm

Den architektury: Komentovaný cyklovýlet Moravskou branou
KDY: v sobotu 3. října od 14 hodin
KDE: Sraz u hranického zámku, Hranice
ZA KOLIK: zdarma

Cyklovýlet Hranice – Kunzov – Drahotuše – Slavíč – Rybáře nejen po industriálních zajímavostech hranického regionu! Vyjížďku povede historik umění, fotograf a autor knih o Hranicích Tomáš Pospěch, který vám prozradí všemožné perličky o stavbách na Hranicku. Náplní komentované vyjížďky bude Kunzova vila, viadukty, hrad Kunzov, Ferdinandův tunel ve Slavíči, most na Rybářích, rakousko-uherské vojenské cvičiště a vily Pod Křivým.

Den architektury: Rodinné domy na Hranicku 1948 – 2020 
KDY: v pátek 2. října od 18 hodin 
KDE: Karnola, Hranice 
ZA KOLIK: zdarma 
Přednáška Tomáše Pospěcha v rámci Dne architektury s názvem Rodinné domy na Hranicku v letech 1948 až 2020 se bude konat v pátek 2. října od 18 hodin v Karnole v Hranicích. Virtuální procházka kolem Hranic, na které si povšimneme několika významných realizací rodinných domů. Jak si představujeme svůj ideální domov? Které ze záplavy rodinných domů můžeme považovat za významné? Jsou to především rodinné domy, které na Hranicku vytvořila řada významných architektů, a zachovaly se nám v poměrně hojném množství. Některé výrazné vily vznikly v posledních letech a mohou být inspirací pro nás. Nemusíte se se všemi majiteli seznámit a přijít k nim na kávu, abyste si dům prohlédli. Přijďte na kávu k nám a poznáte všechny najednou.

Ať žijí pohádky! Přerov 
KDY: sobota 3. října od 10 hodin 
KDE: kino Hvězda, Přerov 
ZA KOLIK: 195 korun 

Štístko a Poupěnka se společně s broučky dostanou do pohádkového lesa. Pomohou tam Karkulce, aby jí nesežral vlk a také potkají Jeníčka a Mařenku na cestě k perníkové chaloupce. Naučí se hodiny s písničkou Tik ťak i kouzelná slůvka s Pyšnou princeznou. Udrží tajemství s písničkou Šušušu a spatří, jak drzou, nevychovanou Káču navštíví čert v písničce Čert a Káča. Společně se všichni naučí zdravě papat se superhrdinou Mňamáčkem. Zazní taneční hity Hejbni kostrou a Jájájá, ale nebudou chybět ani známé, osvědčené písničky.