Ačkoli vleky nesmí být v provozu, lidé areál navštěvují kvůli možnosti využívat sjezdovky k sáňkování a bobování. Razula je také výchozím bodem pro procházky a díky čerstvému sněhu lze očekávat i příliv běžkařů.

„Sáňkující rodiny s dětmi nám na sjezdovkách nevadí. Chápeme, že chtějí v této době využít každou příležitost k zimním radovánkám a výletům na čerstvý vzduch, do zasněžené přírody. Vítáme, že při tom využívají naše výdejní okénka s nabídkou občerstvení. Návštěvníkům pouze zdůrazňujeme, že pohyb na sjezdovkách je na jejich riziko,“ uvedl Tomáš Blabla, ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice, jehož je Ski areál Razula součástí.

Kvůli očekávanému přílivu návštěvníků a na základě zkušeností z uplynulých dnů přibude o tomto víkendu nové výdejní okénko u hotelu Horal, na vrcholu stejnojmenné sjezdovky. Dosud zde byla otevřená recepce, která fungovala jako obchod s nabídkou hotových jídel ve skle z místní kuchyně, lahvových vín a také kávy a horké čokolády.

Hvězdárna ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto.
Meziříčští hvězdáři nabídnou astronomické ohlédnutí on-line

V sobotu a neděli bude nově otevřeno i druhé výdejní okénko přímo u hotelové restaurace, od 10 do 16 hodin zde bude na prodej několik jídel balených s sebou, konkrétně zelná polévka, jelení guláš a hot dog, k tomu také čerstvé frgály, různé druhy kávy či čaj. Právě sjezdovka Horal je velmi oblíbená u rodin s dětmi díky svému mírnému sklonu.

U druhé sjezdovky – Razuly – je celoročně otevřeno Bistro Razula, které nyní nabízí prostřednictvím výdejního okénka nejen nápoje, ale také například šest druhů pizzy, burgery, grilovaná žebra, čerstvé frgály a další jídlo s sebou.

„Návštěvnost střediska stále roste a s tím i množství odpadků, s jejichž úklidem a svozem máme nemalé výdaje. Od tohoto víkendu proto zpoplatníme parkoviště u sjezdovky Razula a u hotelu Galik. Symbolická částka 100 Kč za celodenní parkování osobních aut a 400 Kč za karavan nám pomůže pokrýt náklady na udržování pořádku a na úklid sněhu na parkovištích,“ dodal Tomáš Blabla.

Nově bude pro zájemce o víkendu otevřeno výdejní okénko půjčovny sportovního vybavení na parkovišti u sjezdovky Razula, které zde provozuje soukromý provozovatel.