Důvodem byl koncert hranické revivalové formace legendárního švédského kvarteta Abba.

Nestárnoucí hity Mamma Mia, Dancing Queen nebo Money, Money, Money nenechali snad ani jednoho posluchače v poklidu. Nebylo pochyb, že jim písně zůstaly v podvědomí.

„Ještě, ještě, ještě,“ skandoval tancující dav, který kapela Abba revival doslova rozžhavila.

Koncert hranické skupiny se v Zámeckém klubu konal v rámci programu k 10. výročí otevření zámku po rekonstrukci.

ABBA Revival – Dobře rozjetá parta

Rozhovor s Radkem Kňurou, hranickým hudebníkem a členem skupiny ABBA Revival.

Kdy tě napadlo založit tuto skupinu?

Myšlenka na vznik tohoto revivalu je stará tak asi deset let, kdy jsme se poprvé sešli a povídali si na toto téma, ale zůstalo pouze u nápadu. Až teprve asi dva roky zpět se tento nápad začal realizovat.

Jak jste vznikli?

Sestavil se tým lidí, ne pouze hudebníků, ale také švadlen, výrobců obuvi, kameramanů a fotografů, kteří začali s realizací tohoto projektu. Pro spolupráci jsem si vybral hudebníky, kteří patří ve svém oboru ke špičce v tomto regionu.

Můžete nám o nich něco říct?

Jsou to zpěvačky Petra Hrozová, Iva Frydrychová a kytarista Jirka Janeček. Vzhledem k tomu, že Iva v těchto měsících očekává přírůstek do rodiny, oslovili jsme velice šikovnou, mladou zpěvačku Markétu Šubovou, která Ivu v rekordním čase nahradila a skvěle zapadla do rozjeté party.

Kde většinou vystupujete?

Během relativně krátké doby jsme toho stihli celkem mnoho. Vystoupili jsme na několika firemních večírcích, soukromých akcích, hudebních festivalech, ale také třeba na terase lázeňského sanatoria Bečva v lázních Teplicích nad Bečvou.

Plánujete něco budoucna?

Co se týká našich plánů do budoucna, rádi bychom skupinu rozšířili o bubeníka a baskytaristu a s nimi bychom se rádi dostali na pódia velkých revivalových festivalů. Těm z vás, kteří se budou chtít o nás dozvědět něco víc, mohu doporučit návštěvu stránky www.rkagentura.cz, kde si mohou prohlédnout nějaké fotky či videa z vystoupení a také si něco málo o nás přečíst.

Za rozhovor děkuje Luděk Svoboda