Zpěvačku doprovázelo mužské seskupení pod názvem Trio Štěpána Markoviče. Hudebníci se chopili saxofonu, basy a kláves a mistrně Chantal doprovázeli. Mezi umělci byl i organizátor festivalu a vynikající basista Matěj Černý.

Štěpán Markovič i Chantal Poullain spolupracují s Matějem už nějaký čas. Když slyšeli, co se na letišti v Drahotuších stalo, neváhali a nabídli mu pomocnou ruku.

„Vydělané peníze bychom chtěli použít na zaplacení škod technického zařízení. Taky doufáme, že tím lidem ukážeme, že jsme akci pořádali opravdu jen pro to, aby se něco takového uskutečnilo, a ne, abychom na tom vydělávali," vysvětlil záměr koncertu Matěj Černý.

Událost zastřešoval hranický klub Kiwanis, který spoluorganizací benefičního koncertu podpořil projekt Letiště.

„Spojníkem mezi naším klubem a festivalem byla Jana Černá, která přišla s nápadem těmto mladým lidem pomoci. Darovat peníze ale není filosofií naší organizace, a tak jsme se rozhodli uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek bude putovat na konto hradící škody nepřátelského počasí," vysvětlil vznik spolupráce ředitel Kiwanis klubu Miroslav Wildner.

Vedle drobných příspěvků místních firem tvořilo finanční obnos především vstupné na akci. Nákupem lístků tak festivalu pomohli hlavně diváci, kterých se před pódiem sešlo více než dvě stě.

„Celý večer provázel smích a dobrá nálada, vše se neslo v duchu pomoci a vzájemného porozumění. Byl to krásný zážitek, za který děkujeme," ohodnotila večer se šansony Františka Hánová.

A jestli se Hranice mohou těšit na další Letiště? „Musí se to stát, to je jasné. Zřejmě to bude akce komornější a zabezpečenější. Na letišti v Drahotuších se ale určitě zase sejdeme," slíbil organizátor festivalu Černý.

Autorka: Veronika Hlavinková