Dopolední program vypukne na druhém hradním nádvoří v 10 hodin. Své umění zde předvedou šermíři ze skupiny Adorea, rytíři Markus M a muzikanti z hudebních skupin Codex a Rabussa.

V odpoledním programu vystoupí přerovské divadlo Dostavník s hudební komedií s názvem Jak se peklo zadlužilo a co z toho všechno bylo. Přerovští ochotníci vystoupí ve 14 hodin.

Prostějovské loutkové divadlo Starost pak uvede ve 13 a v 15 hodin na palácovém nádvoří francouzskou hru Sňatek z rozumu aneb Giňol na smrtelné posteli.

„Na třetím nádvoří se představí také řemeslníci předvádějící výrobu kožených a dřevěných předmětů, výrobu šperků a samozřejmě pro hrad Helfštýn typické řemeslo kovářské,“ řekla vedoucí správy hradu Marcela Kleckerová.

Nebude chybět ani cukrová vata, zmrzlina a jiné dobroty. Pro dospělé bude od 16 do 18 hodin hrát k poslechu i tanci hudební skupina Dandy Band. Na louce před hradem se děti mohou projet za asistence majitele a dohledu rodičů na koních.

Na louku před hrad bude také přijíždět autobus kyvadlové dopravy, který vyjíždí v 8.40 hodin od vlakového nádraží z Lipníka nad Bečvou a otáčí se přibližně v hodinových intervalech. Děti do šesti let mají vstup zdarma.