Midi Lidi, které tvoří spolu s hudebníkem, divadelníkem a režisérem Petrem Markem ještě Prokop Holoubek a nově i Tomáš Kelar, za sebou mají pět let existence. Na české scéně zazářili s elektronickým popovým zvukem, který vstřebává jak vlivy technopopové hudby osmdesátých let, tak i současné taneční scény. Za zmínku stojí i české texty skupiny, které dokáží být poetické a křehké a zároveň i ironické a vtipné. Věhlasu mimo undergroundovou scénu se Midi Lidi dočkali díky soundtrackům k českým filmům Protektor a Český mír. Na současném turné kapela propaguje své třetí album nazvané Operace „Kindigo!“ a v Hranicích ji přitom podpoří slovenský projekt Puding Paní Elvisovej.

Velkým zážitkem bude i divadelní představení Návštěvu u pana Greena z pera z jednoho z nejinscenova­nějších autorů současnosti Jeffa Barona. Náhodná automobilová nehoda zde přivádí do styku dva muže a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace a co začíná jako komedie kontrastu kultur se vyvíjí ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují se tajemství.

V Hranicích budou moci diváci hru zhlédnout přímo v hvězdné sestavě. Výtečný výkon zde předvádí Stanislav Zindulka, kterému skvěle sekunduje Matěj Hádek. O režii se postaral mnohokrát oceněný divadelní a filmový režisér Vladimír Michálek. (jen)