„Počítám, že se v dnešním programu vystřídá kolem sto osmdesáti účinkujících. Půjde o ústavy, které na této akci byly přítomny už někdy v minulosti, protože se jedná o devátý ročník této akce,“ uvedla Hana Ryšánková z Centra Setkávání v Přerově, které je hlavním pořadatelem přehlídky Divadelní Přerov.

Tento festival není soutěžní. Jeho hlavním smyslem je umožnit klientům, aby mohli svůj pěvecký, herecký nebo taneční um předvést veřejnosti. Každoročně ho tak provází pohodová atmosféra, plná porozumění a lidské sounáležitosti. „Je to spíš takové přátelské setkání nejen handicapovaných, ale také lidí, kteří s nimi pracují a pečují o ně. Tato akce sklízí u handicapovaných velké nadšení,“ doplnila Hana Ryšánková.

Na dnešním festivalu se bude hlavně tancovat, ale nebude chybět ani pantomima, dramatické vystoupení či orientální tanec. Řada klientů předvede svůj um v pohádkách, jako například Dětské centrum Topolany, které v Přerově uvede pohádku O kouzelném zvonu. Na festivalu vystoupí také zpěvák a klávesista David Školoudík. Na závěr vypukne diskotéka, která je u postižených nejoblíbenější částí programu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika