„Výstavu tady ve Skaličce pořádáme už čtvrtým rokem. Pokaždé máme jiné téma a letos jsme se rozhodli pro Vánoce očima dětí,“ říká k výstavě Eva Kytlová z kulturní komise.

K vidění zde byly především právě dětské výrobky. Dále také vánoční květinové vazby, perníčky a další zboží více či méně zaměřené na Vánoce. Zábava zde byla i pro menší děti, které sebou přivedly rodiče. Připraven pro ně byl dětský koutek, kde si mohly dostatečně vyhrát než se rodiče pokochali vystavenými exponáty.

„Tady ve Skaličce jsme, myslím, podruhé. Malého nechám, ať si kreslí a sama si v klidu projdu celou výstavku,“ popisuje jedna z návštěvnic Alena Hoznourková.

„Kromě koutku zde máme také dětskou soutěž, jak děti vidí vánoční stromek,“ přibližuje další zábavu Eva Kytlová. Specialitou místní výstavy je každoročně charitativní strom, kde všichni návštěvníci mohou nechat nějaký vánoční dárek pro Azylový dům Matka s Dětmi ve Valašském Meziříčí. Kromě škol a školek z okolí zde vystavují především místní vystavovatelé.

Výrobky bylo možné si nejen prohlédnout, ale i v případě zájmu zakoupit.

„Vzhledem k tomu, že svou výstavou jsme poměrně vyhlášenou obcí v okolí, tak zájem jak ze strany vystavovatelů, tak i návštěvníků je poměrně velký,“ přibližuje účast na výstavě Kytlová.

Podobných výstav je v předvánočním čase všude v okolních obcích spousta a proto je potřeba vždy pro své návštěvníky připravit něco nového.

„Pro příští rok nechystáme další rozšíření. Nějakou inovaci ale určitě připravíme, abychom v okolí byli pořád konkurenceschopní,“ říká na závěr Eva Kytlová.

Nezbývá než popřát organizátorům, aby i příští rok byli s návštěvností a úrovní vystavovaných výrobků spokojeni jako letos. (zem)