Ke zhlédnutí zde byly aranžmá převážně z přírodních materiálů, nechyběly zdobené kraslice a perníčky, mazance a své místo zde našli i živá kuřátka a králíci.

„Na tvorbě se podílely nejvíce ženy z našeho občanského sdružení a také děti z místné mateřinky. Lidem jsme chtěli přiblížit i dávno zapomenutá řemesla,“ řekla starostka obce Horní Újezd Alena Veličková.

Návštěvníci výstavy tak mohli sledovat šikovné ruce dráteníka, paličkářky i maléreček kraslic, které předvedly hned několik druhů zdobení vajíček.

„Dělám batikované kraslice se včelím voskem. Věnuji se tomu už třicet let. Učila jsem se sama, pak jsem ale jela na jižní Moravu, kde jsem nasbírala hodně nových zkušeností. Chce to nějakou praxi a potom to jde,“ uvedla malérečka kraslic Jarmila Adamcová z Vizovic.

Jak dále dodala, vizovické kraslice jsou černé, na jedné straně jsou zdobené a na druhé je vepsané krajové moudro.

„Máme tu napsané různé citáty, například Všade dobře, tak co doma, nebo Bez rozprávky z hlavů, nepomáhaj rukama, to znamená dvakrát měř a jednou řež,“ přiblížila Adamcová. K vidění byly rovněž ukázky zdobení velikonočních perníků, které si mohli vyzkoušet děti i dospělí.

Z Hornoújezdských si velikonoční výstavu během dvou dnů nechal ujít jen málokdo.

„Výstavu u nás děláme pravidelně. Je dobře, že se lidé přijdou podívat, posedět si a popovídat u kafe či zákusku,“ dodala Alena Veličková.