V předrevolučních letech, kdy závod Sigma Hranice byl jedním z největších výrobců čerpadel a armatur v republice, snad nebylo na Hranicku rodiny, která by nebyla spjata s tímto podnikem. Ještě v roce 1989 pracovalo v Sigmě na dva tisíce šest set zaměstnanců.

Začátkem letošního roku vycházel v Hranickém týdnu pětidílný seriál s názvem Vývoj hranické Sigmy do roku 1989, který se setkal s nebývalým ohlasem čtenářů. Na tomto základě se Jan Zohorna rozhodl vydat své vzpomínky knižně.

„Publikace se obrací hlavně k bývalým zaměstnancům Sigmy jako vzpomínka na jejich aktivní život, jako snahu zachování tradice výroby čerpadel v Hranicích,“ vysvětluje Jan Zohorna.

„Hodnotil jsem určitou etapu bouřlivého rozvoje Sigmy v období let 1950 až 1989. V té době došlo v podniku nebývalé obnově výrobního procesu a během té doby byla instalována řada jednoúčelových strojů a nejšpičkovější technika té doby například velká obráběcí centra,“ doplňuje autor knihy.

Publikace Sigma Hranice 1950 – 1989, která je doplněna řadou dobových fotografií, je k mání pouze v hranickém knihkupectví pana Honzíka v Jiráskově ulici. (mat)