Jeho záměr vyšel a v březnu se v Hranicích v sokolovně uskuteční pět představení různých ansámblů.

Ačkoliv je místní sokolovna největším kulturním domem, moc akcí se zde nepořádá. To chce Kamil Štroncer změnit.

„Ventyl zkouší v sokolovně, kde máme to správné zázemí. Domnívám se tedy, že by bylo dobré pro její zviditelnění něco udělat. Třeba se do ní lidé naučí znovu chodit," vysvětlil.

Jak tedy bude vypadat přehlídka s názvem Ventylator?

Pět amatérských divadel se představí každou březnovou neděli na prknech sokolovny.

Jako první navštíví Hranice soubor ŠAMU ze Štítiny na Opavsku. Svou komedii nejen pro dospělé s názvem Lháři od Antonyho Neilsona uvede už 1. března.

Hra pojednává o dvou policistech, kteří musí před Štědrým dnem splnit velmi choulostivý úkol. Pod tíhou vánoční atmosféry se strážci zákona snaží pomáhat a chránit až „brutálně" ohleduplně. Avšak vlivem neočekávaných událostí se jejich lidský přístup mění v groteskní souboj o přežití.

Divadelní soubor ŠAMU Štítina funguje od roku 2001 a představuje vždy jedno představení ročně. Největší úspěch Štítinské akademie múzických umění (ŠAMU) přišel roku 2012, kdy zvítězili na Krakonošově divadelním podzimu, což je celostátní kolo amatérských divadel. Své prvenství obhájili oba následující roky. Letos se pokusí o to samé.

Program přehlídky

VENTYLATOR neboli Veselá Estráda Nadějných, Talentovaných Y Líbivých Ansámblů Trvale Organizovaných Režiséry spolu se Sokolovnou Hranice představí tyto soubory:

Neděle 1. března v 19 hodin: A. Neilson –Lháři- ŠAMU Štítina – komedie (100 korun)

Neděle 8. března v 15 hodin:A. Lobel – Kvak a Žbluňk – Theatr ludem – loutkové divadlo (50 korun dospělý/25 korun děti)

Neděle 15. března v 15 hodin: Josef a jeho pestrobarevný plášť – ZŠ Bílovec a Tísek – muzikál (80 korun dospělí/40 korun děti)

Neděle 22. března v 15 hodin: H. Ch. Andersen – Třetí sudba – Pohnuté divadlo – pohádka (80 korun dospělí/40 korun děti)

Neděle 29. března v 19 hodin: L. Stroupežnický – Naši furianti – Bodlák – satirická veselohra (100 korun)

Předplatné: 1 dospělý + 1 dítě – 350 korun

Rodinné předplatné 2 dospělí + 3 děti do 15 let – 700 korun

Dětská představení 1 dospělý + 1 dítě do 15 let zdarma 200 korun

Autorka : Bára Jestřebská