„Letos vůbec poprvé pořádáme zde v Hranicích stavbu legového městečka. Projekt je zaštitován Církví bratrskou a jejím odborem pro práci s dětmi,“ řekl Andrej Domborvský, koordinátor celé hranické akce a současně člen Církve bratrské.

Jedná se o celorepublikový projekt, který trvá už přibližně jeden rok. Legokostičky, které jsou používány, jsou darem německých a českých křesťanů.

„Celá stavba zde v Hranicích je organizována tak, že uprostřed místnosti je jeden velký stůl. Okolo něj je dalších osm menších, kde dětí pracují a staví,“ upozornil Dombrovský. U pracovní stolků děti společně se svými pomocníky vyrábějí jednotlivé části města.

„Poté například svůj dům dají na centrální stůl, kde se z jednotlivých částí vytvoří konečné město,“ doplnil Dombrovský. Hlavní myšlenkou projektu je podpora kreativity a myšlení dětí, které mohou stavět jak z připravených plánů, tak podle vlastní volné fantazie.

„V Hranicích máme na stavbu celkem tři odpoledne. Myslím si, že při počtu třiceti dětí jde o ideální čas na přípravu pěkného městečka,“ sdělil koordinátor projektu Andrej Dombrovský.

V neděli bude v rámci bohoslužby slavnostní otevření celé stavby a děti, které se na díle podílely, zde obdrží upomínku v podobě dárku.

Poté už se projekt přesune do dalšího města, protože zájem mezi církvemi v jednotlivých městech je velký.

„Sice je vše poměrně složité na logistiku a koordinaci, ale zájem je opravdu obrovský. Od nás se vše stěhuje do Náchoda,“ informoval Dombrovský.

Největší radost ze stavby z lega měly samozřejmě děti.

„Moc se mi zde líbí. Byl jsem už včera a snažím se stavět co nejbytelnější domy,“ prozradil spokojený Ondra. On i jeho další kamarádi se budou snažit, aby do nedělního otevření jejich městečko, které dosáhne konečné plochy jedenácti metrů čtverečních, vypadalo co nejlépe.