Na pódiu se zde v rámci Hranického rockfestu vystřídalo celkem devět kapel, přičemž třešničkou na dortu byla vystoupení Anny K., Miloše Dodo Doležala a skupiny Ready Kirken.

Areál se zaplňoval postupně a s ubývajícími slunečními paprsky a přibývajícími promilemi alkoholu atmosféra gradovala.

Jako první se představila hranická rocková kapela Treason, po nich následovala oblíbená místní skupina Modrá opice se svým netradičním vystoupením. Výstřední oblečení, paruky a funky rytmy navodily v letním kině příjemnou atmosféru.

První tanečníci se objevili před pódiem s nástupem rock – metalového tria Psycho radio.

„Organizátorovi Martinu Kapkovi jsme zaplatili padesát korun, aby nás tady nechal vystupovat,“ zažertoval frontman skupiny Stracený ráj. Krční páteř návštěvníků dostala zabrat při metalové smršti skupiny Krleš.

Následoval originální nástup skupiny Doga v podobě zpívajícího doktora Hannibala Lectera. „Atmosféra je tu skvělá! Výborně se bavím, jenom pivo by mohlo být levnější,“ svěřil se jeden z návštěvníků Jakub Janča.

Po deseti letech se na hranickou scénu vrátil Miloš Dodo Doležal. „Ještě jednu, ještě jednu,“ neslo se letním kinem při jeho koncertu.

Vystoupení skupiny Ready Kirken mělo úspěch i bez původního frontmana Michala Hrůzy.

Závěr večera patřil populární zpěvačce Anně K. Při prvním tónech se lidé začali houfně hrnout k pódiu a zpěvakča návštěvníky nezklamala. Přídavek byl samozřejmostí a lidé tak mohli odcházet z Letního kina spokojeni.

„Bylo to tady parádní, sice vůbec neslyším a mám vykřičený hlas, ale příště přijdu zase,“ prozradil jeden z obveselených návštěvníků.

Nikola Helísková, Vítězslav Orava