Akci už posedmé pořádá místní Duha Klub Dlažka. Zatímco část programu najdou zájemci v klubovně Dlažky v Palackého ulici, veškerá koncertní vystoupení se uskuteční v klubu Teplo na Horním náměstí.

„Program se snažíme každoročně sestavit tak, aby si přišli na své jak děti, tak dospělí. Zájemci v něm najdou od všeho trochu. Bohatě je letos zastoupena opět kultura, ale lákadlem by se mohla stát i celá řada turnajů v moderních stolních hrách,“ uvedl vedoucí Dlažky Jaroslav Biolek.

Začíná se blues Program festivalu hudby a slova začne v pondělí 17. listopadu od 20 hodin v klubu Teplo bluesovým večerem – Trevor Hansbury Duo. „Myslím si, že zajímavé pěvecké duo z Irska a Německa za doprovodu akustické kytary a foukací harmoniky nadchne každého příznivce bluesové muziky,“ řekl Biolek.

V rámci Hudboslovení se pak v úterý mohou zájemci zúčastnit poslechového večera s názvem Co rádia nehrají. Následující den se mohou děti i dospělí zapojit do celé řady stolních her. „Budeme hrát šachy, scrabble, aktivity, ale k vidění bude i ukázka dalších společenských her,“ doplnil Biolek.

Na čtvrtek je připravena beseda s cestovateli, kteří přítomné seznámí se svými zážitky z cest po Ukrajině, Španělsku, ale také Malé Fatře. Pátek: lampiony a diskotéka Pátek bude patřit poezii v české hudbě. „Začneme poslechovou diskotékou Jiřího Černého v klubu Dlažka a pokračovat budeme dvojkoncetem folkové hudby v klubu Teplo. Vystoupí tu přerovská skupina Rabussa s lidovými písněmi z moravského Záhoří. Hostem večera bude skupina Traxleři, která uvede lidové písně ve svém originálním podání,“ upřesnil program letošního Hudboslovení Biolek.

Na sobotu chystají pořadatelé lampionový průvod, sraz je po setmění u majáků. Průvod bude zakončen dětskou diskotékou a večer se o zábavu postará František Segrado se skupinou Veselá bída.

V programu zazní upravené lidové písně, ale i písně z dílny autorské dvojice Horáček – Hapka. Ve druhé části koncertu se představí skupina Fantajm, která hraje melodický rock.