Kromě již tradiční ohnivé show se můžete těšit na výběr nejlepších hudebníků, které přináší nejen česká, ale i zahraniční scéna, a to včetně Bert and Friends, Kid Simius, Tilda Allie nebo Post Noisy Pots.

Čtvrtek 13. července
Charakteristikou zahřívacího dne festivalu bude klid, pohoda, meditace a příprava. Hudební program otevře na venkovním podiu skotský DJ Nic Robertson se svým jazz, soul, funk a disco playlistem. Následovat bude dechový workshop pod vedením Ashley Abrman, známý z instagramového účtu @dech_sesh.

Poté se program přesune do sálu Karnoly. Tradiční čtvrteční performativní představení bude patřit Michaele Daškové a její divadelní performancí s polární estetikou AAIA/NTRCTC, která přenáší diváky do Antarktidy a zkoumá prolínání člověka a Země.

Letiště 2023
Jazz a elektronika i rave party. Festival Letiště vzlétne v Hranicích po desáté

Hlavním hudebním projektem, který se ve čtvrtek představí, bude koncert hudebníka Ondřeje Holého, který tvoří a vystupuje pod značkou "dné". Držitel ceny Anděl za elektronickou hudbu a tvůrce filmové a divadelní hudby představí novou desku Basic Living.

Pátek 14. července
Páteční program na velkém venkovním podiu otevře ústřední postava fenoménu Letiště Ashley Sarah Abrman v doprovodu klávesisty, rappera, básníka a beatboxera JeNa Hovorky a představí horkou novinku EP Truthless Borders. Ihned po nich na pódium nastoupí kapela Post Noisy Pots se směsí elektroniky, akustických beatů a virtuozity dalšího Letištního hrdiny, kytaristy Antonína Dlapy.

Závěr pátečního venkovního programu bude patřit kapele Bert & Friends. Na vnitřní stagi poté roztočí své smyčky Develooper a o půlnoci se publiku představí zjevení na hudební scéně - kapela Blue Uandi. Afterparty bude patřit DJs, jehož sety se skládají z es vytažených z rukávu - Jak Sen.

Dřevorockfest 2023.
Dřevorockfest nabídl neskutečný nářez. Davy bavil Traktor, Doga i Alkehol

Sobota 15. července
Sobotní odpolední program zahájí švýcarský DJ Francesco Panettone se svým mixem deep jazzy elektroniky, deep house, balearic a disco. Hlavní pódium otevře prvním živým vystoupením kapela The Most Naked Man, následovat bude jazzový koncert italského pianisty Federica De Vittora v doprovodu kontrabasisty Matěje Černého a bubeníka Marka Urbánka.

Švédská zpěvačka Tilda Allie poté představí svůj emotivní set postavený na originální hudební produkci a ojedinělé hlasové dispozici. A poté začne techno večírek. Set živé elektroniky přiveze přímo z Ibizy berlínská hvězda Kid Simius, naváže pořadatel bratrského festivalu Rosnička Ban Jarnet.

Zdroj: Youtube

Po půlnoční tanečně akrobatické fireshow Shamaniac skupiny Blackout Paradox a tradičním rituálním ohni rozsvítí kontrolky svých modulárních syntezátorů HRTL. Závěrečná party bude patřit Marii Pravdě a Kosmic Skautovi, kteří provedou červí dírou na druhou stranu do barevného ráje, kde není nic než štěstí a láska.

Autor: Markéta Čočková