Publikum druhého festivalového dne takto ve čtvrtek 23. října rozparádila šestice černošských vokalistů, kteří si říkají Take 6. V jejich skladbách se mísí prvky gospelu, soulu a jazzu s r’n’b a moderní muzikou.

Co je ale nepřekonatelné, je jedinečné hlasové i rytmické souznění všech šesti vokalistů a skvělá show, do které tato parta zapojí i posluchače.

Není divu, že už tato jedinečná jazzová formace posbírala deset cen Grammy. Spontánní sextet z Alabamy stihl během jediného koncertu v Přerově oslavit narozeniny jednoho ze svých členů, naučit publikum některé songy a ještě se na podiu pořádně vydovádět a roztančit lidi v sále.

„Hrajeme společně už jednadvacet let, v této sestavě sedmnáct let. Ano, dá se říct, že jsme nejlepší přátelé – něco jako rodina. Jenom dovolené netrávíme společně,“ smál se jeden z členů kapely Take 6 Claude McKnight, který si po koncertě pochutnával na narozeninovém dortu od pořadatelů. Claude McKnight se netajil tím, že se mu v Česku zalíbilo.

„Je to tu skvělé. Na jazzovém festivalu v Přerově jsme sice poprvé, ale v České republice jsme už byli víckrát. Publikum bylo fantastické,“ poznamenal. Kapela přijela do Přerova z turné v Německu, kam také hned po skončení koncertu znovu odcestovala.

Vedlejší scéná v restauraci Pivovar

O slibný začátek třídenního koncertování na vedlejší scéně letošního Československého jazzového festivalu se ve čtvrtek 23. října večer postarala polská kapela Boogie Boys.

Dva klavíristé a hráč na foukací harmoniku a bubeník v jedné osobě si zcela podmanili návštěvníky přerovské restaurace Pivovar. Kapela hraje klasické boogie - woogie s nádechem blues.

Před charismatickým polským triem vystoupila na vedlejší scéně Jazz u piva kapela Joe After Trio s americkou zpěvačkou Joyce Hurley a v pátek se na podiu vystřídaly skupiny Teens Jazzband, F – dur Jazzband a mezinárodní formace Atarés.

Dnes v sobotu 25. říjnazahraje na vedlejší scéně bluesová kapela Petra Börnerová band s Milošem Železňákem a slovenská kapela Ad acta.