„V letošním roce slavíme dvacet let od založení organizace a výstavu pořádáme už podesáté,“ upřesnila dvě jubilea Jaroslava Elšíková ze Základní organizace Sdružení chovatelů koček v Přerově.

Zájemci mohli na výstavě spatřit kočky různých ras - Kartouzské, Perské, Exotické, Sibiřské a kočky Sphynx. Mezi vystavenými čtyřnohými krasavicemi byli i čtyři držitelé Evropského šampiónu.

„Tímto úspěchem se mohou chlubit dva kartouzští kocouři, jeden perský a kocour Sphynx. Tento titul získali po vítězství na jedenadvaceti mezinárodních výstavách ve třech různých zemí,“ doplnila úspěšná chovatelka Elšíková.

Na výstavu přijela se svým dvouletým chovným kocourem plemene Ragdoll i chovatelka Yveta Jehlářová. „Ragdoll znamená v překladu hadrová panenka a skutečně tato kočka dokáže tímto způsobem uvolnit svalstvo, když ji vezmete do náruče. Je to plemeno vnímavé, chápavé, inteligentní, přítulné a hravé,“ popsala ragdollky chovatelka Yveta Jehlářová z Přerova.

Výstavu uspořádali chovatelé ve spolupráci s místní knihovnou, která při této příležitosti připravila výstavu výtvarných prací. Kočky, které namalovaly děti z mateřských škol, si zájemci mohou prohlédnout až do konce týdne v lipnickém Domečku.