Marie Rottrová si koncertem připomněla čtyřicet let tvůrčí spolupráce s kapelou Flamingo. Na podiu se objevila s muzikanty a kamarády - Petrem Němcem a Jaroslavem Wykrentem.

Ti vystoupili na koncertě po jejím boku, ale i samostatně. Jaroslav Wykrent se dočkal od domácího publika bouřlivého potlesku. Přerované mu vzdali hold a povstáním z křesel mu dali najevo, jak si jeho tvorby coby muzikanta, textaře a skladatele váží.

Ten i přes zjevné zdravotní problémy, opřen o hůl, na podiu udělal netradiční gesto - před diváky s dlaní na srdci a slzami v očích poklekl.

„Ony ty populární písničky jsou něco jako žvýkačky. Jedna se zežvejká, vyhodí se a přijde druhá. Já jsemvámale vděčný za to, že ty naše žvýkačky žvejkáte už celých čtyřicet let,“ řekl na podiu divákům Přerovan Jaroslav Wykrent, kterého lze označit za dvorního textaře zpěvačky Marie Rottrové.

ROZHOVOR

O co byste v životě přišla, kdybyste nepotkala Jaroslava Wykrenta?

Každopádně bych asi neměla co zpívat, nebo přinejmenším bych neměla ve svém repertoáru tolik písní s tolika zajímavými texty. Setkání s tímto člověkem proměmělo obrovský přínos, a to nejen po profesní stránce, ale i osobní.

Jarda totiž patří nejen kmým stěžejním textařům, ale hlavně kamarádům. Je jím už téměř čtyřicet roků. Jednu z prvních věcí, které pro mě napsal, byl song Oči, který jsme zpívali v duetu s Petrem Němcem.

Pak přicházely další šlágry, například Láska, o které si myslím, že patří k jeho prvním a nejzdařilejším, ale přišly i další melodie, například Agnes, Střapatá, nohatá, Jizva na dlani.......

Co má žena udělat, aby vypadala tak přitažlivě jako vy?

Tak to vám neřeknu. Dala jsem si udělat operaci očních víček, abych prokoukla. Jinak toho pro svůj vzhled tolik nedělám. Důležitější pro mě je, abych měla dostatek energie.

Tu si dobíjím hlavně doma. Mám ráda práci v domácnosti a na zahradě. Vařím, čtu a chodím na procházky se psem, který potřebuje hodně pohybu. Vedu docela obyčejný život. Jsem ženou v domácnosti. To je má odvrácená stránka života.

Kdy vznikla spolupráce s kapelou Flamingo?

Bylo to někdy v roce 1968. Později jsem s touto kapelou přestala zpívat a přestěhovala jsem se do Prahy. Teď jsme se sešli na výročním koncertním turné a objíždíme města. Přerov je šestým městem, kde jsme vystupovali. Byla tu báječná atmosféra, která mě nezklamala.

Jaké další aktivity připravujete v nejbližší době?

Teď mě čeká spousta vánočních koncertů. Bude jich celá řada. Zároveň se ale chystám na natáčení nového CD. Mělo by vyjít těsně po letních prázdninách a budou naněm zcela nové písničky.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika