Mladé publikum si hned v úvodu vychutnalo kapely Rybičky 48, Mandrage a Charlie Straight. Rockoví nadšenci se pak mohli odvázat u kapel Totální nasazení, Reach nebo George.

Očekávanou hvězdou festivalu byl známý zpěvák, rocker tělem i duší Aleš Brichta. Ten v Hranicích vystoupil se svým AB Bandem. Dychtivému publiku zahrál i oblíbené pecky Dívka s perlami ve vlasech a Ztráty a nálezy. „Díky Hranice! Jsme rádi, že jsme tady mohli hrát,“ loučil se po svém vystoupení Aleš Brichta, který na hranickém Rockfestu zahrál naposledy před osmi lety.

Se vskutku vtipným vystoupením pobavila všechny přítomné pražská sedmičlenná formace Tři sestry bandits, která ve svém repertoáru představila převážně písničky stejnojmenné kapely.

Asi nejočekávanější kapelou festivalu byl legendární Citron v čele se zpěvákem Stanislavem Hranickým. Metalová kapela, která na hudební scéně existuje už více než třicet let, zahrála na Rockfestu i naprosté novinky z nedávno vydaného alba Bigbítový pánbů. „Ta deska je super, poslouchala jsem ji ještě dneska, než jsme sem šli,“ přiznala osmatřicetiletá Eva těsně před vystoupení kapely. Svým rockovým příznivcům připomněl Citron i starší hitovky jako Ocelové město, Couvám či Zahradní slavnost. „Děkujeme našim fanouškům, hrálo se nám tady moc dobře,“ uvedl po vystoupení baskytarista Citronu Vašek Vlasák. Ten je zároveň i „duchovním otcem“ hranického Rockfestu, jehož první ročník odstartoval před šestnácti lety. „Tento festival je moje dítě. Jsem velice rád, že kluci v této tradici pokračují, dělají to dobře. Vyšlo počasí, což je u těchto akcí strašně důležité. Mám z toho velikou radost, že se v Hranicích dějí takové krásné akce,“ doplnil Vašek Vlasák.

Hranický Rockfest, který si nenechala ujít více jak tisícovka nadšenců, zhodnotili kladně i pořadatelé. „Všechny kapely dorazily, což je dobré. Návštěvníci jsou výborní, zvuk je výborný, kapely jsou taky výborné, takže jsme spokojení. Letos je to šestnáctý ročník, jsme rádi, že tradice pokračuje a lidi na Rockfest chodí,“ zhodnotil festival jeden z pořadatelů Martin Kapek.