Na festivalu se v průběhu víkendu vystřídalo celkem devět souborů. Poprvé do Přerova přijeli loutkoherci z Bystřice pod Hostýnem. Pohádky přilákaly do přerovské Sokolovny i několik desítek dětí a jejich rodičů.

„Návštěvnost nebyla nijak závratná, protože bylo slunné počasí, které lákalo spíše k procházkám, ale i tak nás diváci nezklamali,“ řekla hlavní organizátorka celostátní přehlídky a zároveň principálka Loutkového divadla Sokola Přerov Marie Veřmiřovská.

Atmosféru v hledišti si pochvaloval i náměstek vzdělavatele České obce Sokolské v Praze Jaroslav Nešpor. „Tato přehlídka má obrovský přínos nejen pro samotné loutkoherce, ale především pro mládež a děti. Podchycuje totiž jejich zájem o kulturu a zároveň je seznamuje s kulturní činností sokola,“ uvedl Jaroslav Nešpor.

Jedním z účastníků letošního festivalu bylo i loutkové divadlo zvané Pražský Sokolíček.„Přehlídka nám přináší hlavně nové poznatky a zkušenosti, ale především společenské setkání s lidmi, kteří mají stejnou zálibu jako my,“ podotkla principálka pražského divadla Dagmar Evaldová.