Šibřinky je nutno brát ve společenském odívání jako uvolněněnější plesovou akci, ne tak slavnostní jako jiné plesy.
Jak se sladili v sobotu návštěvníci šibřinek ve Vlkoši zhodnotila Eva Šrámková z Taneční školy Libor a Eva Šrámkovi.

František Odložilík

69 let, Roštění

Výborná ukázka „staré školy“ ve společenském odívání. Pán má barevně sladěn oděv s obuví, do obleku světlou košili a tmavou společenskou kravatu. Dnes bych se i u starších lidí již nebála zvolit živější motiv a barvu kravaty nebo proužek na obleku. A to v případě, že pán zastává konzervativnější postoj pána k módním trendům.

Anežka Michálková

77 let, Vlkoš

Oceňuji mladistvé pojetí oděvu. Černá barva je vhodná na vrcholně společenské akce, zvolený střih s krátkým rukávkem a délkou ke kolenům však šaty zcivilní a tudíž i když mají bohaté krajkové zdobení, jsou vhodné i na odlehčené odpolední příležitosti jako jsou šibřinky. Zdobení s odlesky ledových kamenů bych doporučila sladit již pouze s bílými či ledovými korálky, či s bílým kovem doplněným ledovým krystalovým kamenem. Navrhovala bych vynechat doplňky ze žlutého kovu.

Lukáš Zelníček

25 let, Přerov

Pokud se jedná o odpolední nebo uvolněnější akci, pro kterou se nehodí večerní oblek, je možno zvolit takto tmavé kalhoty a košili s barevně sladěnou vázankou. Pánovi by vzhledem k jeho věku určitě prospěla větší odvaha při volbě oděvu, kontrastnější kombinace košile a vázanky nebo doplnění barevnou úpletovou vestičkou. Výborně funguje i zkombinování s barevným sakem, které se hodí na ležérnější akce.

Eva Šrámková