Producentem alba je další výrazná osobnost hudebního světa – Steve Walsh.

Hranická skupina November 2nd pracovala na vzniku nové desky s dlouhými přestávkami tři roky. Desítka skladeb se postupně nahrávala v Hranicích, New Yorku, ale také v Nashvillu, kde žije producent Steve Walsh. Od posledního alba kapely přitom uplynulo šest let.

„Tou zásadní změnou oproti minulosti je, že je to moje autorská deska. Má tedy spíše písničkářskou podobu než zvuk rockové kapely. Přišla jsem na to, že už nemusím tolik křičet a texty jsou spíše mou osobní zpovědí,“ vylíčila zpěvačka Saša Langošová, která má za sebou těžké životní období, a to se promítlo i do její tvorby.

S albem pomáhala Suzanne Vega

S dokončením alba pomáhala kapele známá newyorská písničkářka Suzanne Vega. Tentokrát ale ne v roli zpěvačky či skladatelky.

„Nové písničky přehrála legendárnímu producentovi a zvukovému mistru Tchadu Blakeovi, který spolupracoval třeba se Sheryl Crow nebo Peterem Gabrielem. Líbily se mu natolik, že se rozhodl album zmixovat a dát mu výslednou podobu,“ popsala Langošová.

Texty temné, hudba melodická close zoom_in

Producent Steve Walsh ponechal skladbám klasickou písničkářskou strukturu s úspornými aranžemi.

„Sašiny texty jsou temné, ale hudba naopak melodická. Líbil se mi ten kontrast a chtěl jsem ho zachovat. Tak má sdělení mnohem větší sílu,“ shrnul svůj záměr Walsh.

Ten také muzikanty přiměl, aby používali více tradičních akustických nástrojů.

Díky práci na nové desce se zpěvačce Saše Langošové splnil dětský sen o spolupráci se Suzanne Vega.

„Její písničky jsem poslouchala už ve dvanácti letech a pod vlivem songu In Liverpool jsem taky tehdy složila svou první vlastní věc,“ vzpomněla. „Suzanne Vega, se kterou jsem se i osobně seznámila, se teď výrazně zasadila o to, že desku produkoval právě Tchad,“ vysvětlila.

Zpestřením alba jsou i hosté, kteří se postarali o skvělé aranže. Na desce vystupují bendžista a dobrista Druhé trávy Luboš Malina a Luboš Novotný, dále basák Suzanne Vegy Mike Visceglia, baskytaristka Vivi Rama od Macy Gray nebo kytarista Todd Lombardo. Doprovodné vokály nazpíval někdejší frontman Cirkusu Praha Brad Stratton.

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku
close zoom_in