Deska je specifická především tím, že zpěvák na ní nepoužil jediný hudební nástroj a všechny hlasy i zvuky si nahrál ve studiu sám pomocí vlastního hlasu.

Vstupenky na koncert k turné s názvem One Man Show Nahubu 2017 Tour jsou k dispozici v přeprodeji v Turistickém informačním centru nebo na místě.

„Nápad natočit vokální album jsem měl v hlavě už dlouho a konečně přišla pravá chvíle jej zrealizovat. Mé aktuální album Nahubu je unikátní v tom, že na něm nebyl použit jediný hudební nástroj. Všechny hlasy i zvuky jsem si nahrál ve studiu sám pouze svým hlasem, ústy nebo tělem,“ říká o svém albu Ondřej Ruml.

Merenda pro ratolesti z dětských domovů na Moravě, ale i rodiče s dětmi z Hranic v zrcadlovém sále kasáren v Hranicích.
Merenda roztančila Zrcadlový sál, děti na ní mohly poznat adoptivní rodiče

Nevídaný hudební talent prokázal Ondřej Ruml v pěvecké soutěži X Factor, v níž obsadil druhé místo. První album s jazzovým nádechem Proměna vydal v roce 2010. Dnes se věnuje spíše alternativní hudební tvorbě. Má na svědomí například přezpívání písní od Ježka, Voskovce a Wericha. Nevyhýbá se nejrůznějším spolupracím s jinými umělci. Například autorsky spolupracoval na albu Český kalendář Michala Horáčka. Šestatřicetiletý zpěvák také často účinkuje i v muzikálových představeních.

Ondřej Ruml vystoupil v Hranicích už v roce 2015 v průběhu Evropských jazzových dnů. Posledně svůj um hranickým posluchačům předvedl v prosinci loňského roku v Divadle Stará střelnice, kde hostoval na Adventním setkání Michala Horáčka. 

Hudební producent, rapper, DJ i zvukař v jedné osobě Radek Kuboš z Hranic
Hranický rapper BastaBeats: Dělat to naplno, nebo vůbec

Autor: Aneta Králová