Mezinárodní delegace zavítala v pátek večer na koncert do Zámeckého klubu. Zde se představil polský swingový orchestr Rondo.

„Akce byla jen pro zvané hosty z partnerských měst a také pro lidi z Hranic a okolí, kteří se na spolupráci měst nějakým způsobem podíleli,“ sdělil Martin Kapek z hranického Městského kulturního zařízení.

Podle jeho slov se jednalo o druhou mezinárodní akci v klubu. Ten vznikl v prostorách pod zámkem, jehož výročí se v Hranicích slavilo. Uplynulo totiž deset let od jeho rekonstrukce. „Koncert se vydařil. Rozbila se jen jedna sklenička,“ podotkl s úsměvem jeden z členů personálu.

„Spolupráce s nizozemským Leidschendam Voorburgem trvá už osmnáct let, partnerství s Konstancin – Jeziornou trvá dva a půl roku. Na večerní koncert jsme pozvali například hudební skupinu Modrá Opice, taneční uskupení Oldies a dva pěvecké sbory. Ti všichni a mnoho dalších totiž předvedli svá vystoupení v zahraničí,“ řekla Jana Černá, pracovnice odboru kultury Mětského úřadu v Hranicích.

Jak dále uvedla, cílem večerní akce bylo společné setkání a naplánování další spolupráce pro příští rok. Při koncertě řekli několik slov o vzájemné spolupráci starostové partnerských měst. O překlad se postarali studenti hranického gymnázia.

„Vybrali jsme ty, kteří se účastnili výměnného pobytu v Holandsku a díky tomu se dnes mohou vyrovnat profesionálním překladatelům,“ uvedla Černá.