Za svůj výkon sklidil obrovský potlesk od tisíců Přerovanů, kteří na Štědrý den dopoledne zaplnili Masarykovo náměstí.

„Už jsem nedoufal, že budu pro vás zpívat. Řeknu to upřímně. Před měsícem a půl jsem zkolaboval, byl jsem tři dny, jak se říká, jednou nohou v tunelu. Jen díky olomouckým lékařů jsem se dal dohromady. Mám ale od nich zakázáno příliš se pohybovat, ale popravdě řečeno – Vánoce bez vás si neumím představit,“ řekl Přerovanům zpěvák, muzikant, skladatel a v posledních letech také spisovatel Pavel Novák, který se už osm let potýká se zákeřnou chorobou.

Početnému publiku zazpíval na Štědrý den vánoční koledy, ale především své hity šedesátých a sedmdesátých let, které chtějí posluchači slyšet nejvíce. Zazněly šlágry jako třeba Nádherná, Pihovatá dívka, Vyznání a další.

Na podiu ho tradičně doprovázela kapela Family, která se skládá převážně z jeho blízkých příbuzných. Vedle něj se objevili i jeho dva synové – starší Pavel a mladší Tomáš. Pavel Novák si ale i letos zazpíval také se svým dlouholetým přítelem, přerovským muzikantem a skladatelem, Jaroslavem Wykrentem.

Pavel Novák navzdory zdravotním problémům vydržel na podiu přes hodinu, kdy nejen zpíval, ale také posluchače bavil. Humor je mu totiž stále blízký. Svěřil se i se svými plány do budoucna. „Věřím, že se tu za rok zase sejdeme. Mám na příští rok spoustu úkolů. Chci dokončit knížku, cédéčko pro děti… Zkrátka, je toho spousta,“ řekl publiku Pavel Novák.

Jeho v pořadí už devátý koncert si i letos nenechaly ujít tisíce Přerovanů. Centrální přerovské náměstí praskalo ve švech a lidé si pochvalovali báječnou atmosféru.

„Neznám nic dojemnějšího než koncert Pavla Nováka na Štědrý den. Když ho slyším, běhá mi mráz po zádech. Vypravujeme se sem každoročně s celou rodinou. Máme tu děti, vnuky a letos jsme vzali i babičku,“ svěřila se jedna z přítomných Jarmila Krátká.