pátek 18. dubna ve 20 hodin

koncert hranického folkového dua LiThr

LiThr tvoří dva místní mladí multiinstrumentalisté - David Križan (solová kytara, zpěv) a Vojtěch Miloš (kytara, baskytara, zpěv). Spolu hrají dva roky, ale hudbě se aktivně věnují již jedenáct let. Na koncertě LiThru zazní hlavně folk, folk-rock, trochu popu a vlastní instrumentální tvorba. Vstupné 50 korun.

sobota 19. dubna ve 20 hodin

křest debutového CD „13 steps “ hranické death' n' rollové formace GRACE

Jako hosté večera vystoupí kapely IMPERIAL FOETICIDE (death/grind – Kolín), DESPISE (death/grind – Kolín) a DISSOLUTION (death – Olomouc).

Slavnostní událost se uskuteční od 20 hodin v místním Zámeckém klubu. Jako hosté večera se navíc představí skupiny Imperial Foeticide a Despise z Kolína a formace Dissolution z Olomouce.

Hranická kapela Grace, která se po čtyřleté pauze dala v červenci roku 2007 opět dohromady, natáčela své debutové album na přelomu loňského a letošního roku.

„CD obsahuje pět zbrusu nových songů, dvě starší věci v novém zvukovém kabátu a jednu předělávku od slavného Scatmana Johna. Jako bonus na albu najdete dvě skladby z proma „Reborn“, které se točilo v říjnu 2007,“ prozradil Patrik Daffy Nejedlý, který v Grace hraje na bicí nástroje.

Vedle něho skupinu dále tvoří basista Roman Křenek a kytarista a zpěvák Honza Šoc. Vstupné 70 korun.

středa 23. dubna ve 20 hodin

Karel Kryl bez mýtů a legend

Poslechový pořad známého hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého. Vstupné 70 korun.