pátek 7. března ve 20 hodin

BRUTAL BENGAL

Koncert hranické skupiny Antigubernamental a jejích hostů – kapel Hibakusha (Orlová) a Profesor Lefebvre (Kroměříž).Vstupné 70 korun.

neděle 9. března ve 20 hodin

DIVADLO SCHOD uvede komedii Rosalba Carriera

Úspěšný amatérský soubor, valašskomeziříčské Divadlo Schod, byl založen v roce 1973, ale jeho novodobá historie se píše od roku 2000. Soubor je velmi aktivní, odehraje zhruba třicet představení ročně, z toho dvakrát do roka uvede premiéru. Kromě toho vydal již dvě cédéčka s divadelními písničkami, uskutečnil turné po České republice a připravuje se na cesty po Slovensku.

Ke komediální hře Rosalba Carriera členové souboru uvedli: „Když jsme se při hledání pravdy o Robinsohnovi brouzdali francouzskou historií, naráželi jsme na postavy nám všem dobře známé i na takové, o kterých jsme nikdy neslyšeli. Představitelkou té neslyšné skupiny je také italská malířka Rosalba Carriera (1675 – 1757), která byla u francouzského dvora v letech 1715 až 1746 skoro u všeho. Tím nás zaujala, začali jsme po ní pátrat a vypátrali jsme toho hodně: jak vypadala, s kým spala i s kým nespala. Jenom to, jak malovala, jsme nezjistili. Rosalba zřejmě byla chytrá, neboť pochopila, že umění je těžkou a špatnou metodou společenského vzestupu, a rozhodla se řešit celou situaci jinak. Navázala hned několik užitečných známostí a stala se průkopnicí nové, postelové, nebo též kabinetní politiky.“ Vstupné 80 korun.