Felix Slováček je absolventem kroměřížské konzervatoře a Janáčkovy akademie muzických umění v Brně. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Mezi jeho repertoár patří jak díla z klasické hudby, tak i například jazz nebo pop. Jako sólový hráč získal mnoho ocenění na mezinárodních soutěžích.

Svoji hudební všestrannost ukazoval jako skladatel i jako šéfdirigent Big bandu Felixe Slováčka. Velmi často se objevoval také po boku hvězdy českého popu Karla Gotta. Jako interpret vážné hudby vystupoval Felix Slováček s mnoha špičkovými hudebními tělesy jako jsou například Slovenská nebo Drážďanská filharmonie v Čechách i v zahraničí. Celkem nahrál více jak pět set titulů a prodal téměř dva miliony zvukových nosičů.

Jeho kolega Boris Krajný patří mezi nejúspěšnější české klavíristy. Koncertoval v pětatřiceti zemích na pěti kontinentech. Mezi města, kde bylo možné jej vidět, patří například New York, Washington, Moskva, Londýn, Paříž a mnoho dalších velkoměst. Navíc jako sólista České filharmonie absolvoval řadu prestižních koncertů v Japonsku a Austrálii.

Všichni, kdo na mimořádný koncert přijdou, budou moci v programu mimo jiné vyslechnout populární melodie Zdeňka Fibicha Poem, Ennia Morriconeho Tenkrát na západě nebo Jaroslava Ježka Bugatti step. Koncert začíná v pátek třináctého května v půl osmé večer v sanatoriu Bečva. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku