„Salonem výtvarníků jsme zahájili před čtyřmi lety. Původně tady vystavovalo osm až deset umělců, vloni jich bylo asi dvanáct. Letos je tedy účast nejvyšší. Z pětadvaceti autorů jich tady je dnes dvacet tři přítomných," uvedla galeristka Anna Musilová při páteční vernisáži, která celou expozici odstartovala.

Přestože v galerii se v rámci Salonu výtvarníků představilo prozatím nejvíce umělců, účast prý mohla být ještě mnohem vyšší. „Letos tady není zastoupená enkaustika, paličkovaná krajka a další techniky. Kapacita je ale omezená, už se nenafoukneme," doplnila s úsměvem majitelka Galerie M+M.

Anna Musilová unikátní galerii v domě založila spolu se svým manželem před dvaceti lety. A právě i dřevořezby Josefa Musila letošní Salon výtvarníků taktéž zpestřily.

„Máme tady ale i hodně mladých umělců a za to jsem opravdu ráda. Výstavy, na kterých oni ukazují svá díla, jsou pro ně takovým zrcadlem. Je dobré, když se otrkají, dává jim to chuť do další práce. Lidé jim poradí, řeknou, jak se jim to líbí," dodala.

Jedním z vystavujících byl také Josef Urban z Hustopeč nad Bečvou, který už patří mezi zkušené dřevořezbáře.

„Tentokrát tady vystavuju jen dvě práce. Když jsme zjistili, že tady bude hodně lidí, tak jsem toho raději moc netahal. S jednou dřevěnou postavou jsem si hrál průběžně skoro celou zimu, dohromady mi to trvalo něco přes týden. Druhé dílo jsem měl za den hotové," prozradil.

Čtvrtý Salon výtvarníků potrvá do 31. srpna, do stejného data si lidé budou moci prohlédnout snímky osmiletého fotografa Kryštofa Vaňka z Holešova. V průběhu záři pak bude zahájená výstava seniorů s názvem Barvy života.