„Je to pěkná, i když nepříliš známá hra od kvalitního scénáristy. Jsme malý soubor a vybrali jsme si hru, která je našemu počtu adekvátní. Hrajeme to v podstatě ve třech lidech, další dvě postavy plní vedlejší role," řekl režisér a herec v jedné osobě Kamil Štroncer.

„Není jednoduché plnit obě funkce, i když to samozřejmě má své výhody. Člověk si může třeba vybrat, co se bude hrát," dodal člen souboru, který se divadlu se věnuje už od roku 1995.

Liga proti nevěře je situační komedií od Zdeňka Podskalského, která v sobě skrývá detektivní nádech i zajímavou pointu. Pojednává o milostném trojúhelníku až čtyřúhelníku s komplikacemi, které takové vztahy mohou přinést. Divadelní soubor Ventyl hru nacvičoval dvakrát týdně a v současné době se už připravuje na ostré vystoupení v hranické sokolovně.

„Už o týden dříve ale odehrajeme předpremiéru v Osíčku," podotkl Kamil Štroncer.

S komedií Jak je důležité míti Filipa vystoupili členové souboru celkem šestatřicetkrát. Přestože na začátku se kolektiv obával, jak hru diváci přijmou, z každého jeviště jej doprovázel hlasitý potlesk.

„Byl to můj režijní debut, ale snad všude byli lidi s Filipem spokojení. Někteří se na představení přišli podívat i opakovaně. Vždycky ale říkám, že není důležité, kolik lidí na představení přijde, ale to, jestli se lidi smějí. Ten cíl se nám, myslím, podařil splnit," zakončil režisér.