Každý maturant dostal kromě tradiční stužky i dárek navíc. Dámy obdržely růži a třídní učitelka oboru Obchodní akademie upekla pro své studenty smajlíkový dort.

Jubilejní dvacátý ples SSOŠ ve svém průběhu vystřídal hned několik moderátorů. Úvodního slova se ujali učitelé Hana Čamborová a Vladimír Juračka, které později vystřídal opravdový expert – bavič, zpěvák a známý český moderátor Vladimír Hron. Jeho zpěv pak nahradila kapela Gradace.

Letošní maturanti jsou prvními, které čeká státní maturita. „Můj osobní názor je takový, že státní maturita tu měla být už před pěti lety. Jak se říká, že u soukromých škol to dopadne špatně, já se toho nebojím. Problémy budou mít určitě učiliště, krajská i soukromá,“ vyjádřil se ředitel SSOŠ Petr Flajšar.

Během večera se na parketu představil taneční pár školy Isis z Přerova, o půlnoci proběhla fascinující barmanská show. Studenty čeká ve škole už jen několik měsíců. Doufají, že si v květnu nebudou muset říkat jejich motto – kdo nezazáří, zazáří v září.