„Vystavují zde lidé, kteří pocházejí z Hranic. Jsou to mladí výtvarníci, kteří v tomto oboru vystudovali třeba nějakou střední nebo vysokou školu, uvažují moderně a jejich práce jsou velice kvalitní. Byla by škoda, kdyby jejich díla nikde vystavovaná nebyla," řekl jeden z vystavujících umělců Marek Ludmila.

V rámci kolektivní výstavy čtyř autorů si kromě jeho prací příchozí veřejnost prohlížela také například díla Igora Bureše, člena dřevosochařského ateliéru Dřevotvor v Ústí, dále Vandy Němcové, autorky mnoha plastik, kreseb a reliéfů. Jednou ze čtyř umělců je také Kamila Jamborová, autorka maleb a keramických výtvorů, která se také podílí na restaurátorské činnosti.

„Všichni pracujeme v tomto kraji, dobře se známe. Zabýváme se památkami a architekturou a do toho vplyne i nějaká volná tvorba," charakterizoval několikaletou spolupráci autorů Marek Ludmila.

Současná výstava s největší pravděpodobností není poslední. „Nyní tady máme výtvory, které vznikly za poslední dva tři roky. Za rok bychom chtěli vystavit zase něco dalšího," dodal Marek Ludmila, který v prostorách u Masarykova náměstí původně pracoval jen ve sklepě. „Jenže poté, co se tyto prostory uvolnily, jsem se přesunul sem. Začal jsem tady instalovat své práce a najednou jsem si uvědomil, že by zde mohl být jak pracovní provoz, tak zároveň i galerie," dodal.

Lidem by se tak naskytla možnost pozorovat umělce přímo při práci. „Něco takového jsem viděl například ve Švýcarsku, moc se mi to líbilo," uzavřel Marek Ludmila.