Na výstavě je k vidění asi třicet živých hub a další desítky mohou návštěvníci spatřit na fotografiích a obrázcích, jejichž autory jsou přerovští mykologové Milan Plášek a Jiří Polčák.

„Tuto výstavu pořádáme každoročně na jaře, ale jde spíš o takovou menší prezentaci. Vystaveny jsou především fotografie a obrázky, protože hub se v přírodě v současné době velké množství nevyskytuje. Na podzim však máme největší výstavu na střední Moravě. Ta letošní se uskuteční už podesáté a bude umístěna v klubu Teplo,“ řekl vedoucí Mykologického klubu v Přerově Milan Plášek.

Na výstavě jsou k vidění jedlé i jedovaté druhy hub, které mykologové nasbírali před časem v různých lokalitách. „Za pozornost stojí například hřib Fechtnerův. Ten je u nás velmi vzácný,“ upozornil Plášek.

Návštěvníci si mohou na výstavě prohlédnout také třeba muchomůrky, pečárky, kozáky a další méně známé druhy. „Vystaveny jsou i lišky. Ty se jednu dobu v přírodě vůbec nevyskytovaly. Je to totiž houba, která vyžaduje dobré životní prostředí,“ upřesnil Plášek.

Výstava je přístupná do pátku 8. června, vždy od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.