Hvězdami večera byli rocková kapela The Frank And Walters z irského Corku a písničkář a kytarista Jevgenij Rubilin z Almaty v Kazachstánu.

Oproti irské skupině, která v Česku zahrála v pátek teprve podruhé, sympatický Jevgenij Rubilin žije již tři roky v Praze. Jeho rytmické skladby s texty, které návštěvníkům klubu představil v rodné řeči, vypovídaly o jeho životě, náladě, zkušenostech i poznání, a díky příbuznosti našich jazyků byli posluchačům dobře srozumitelné.

Po kazachstánském písničkáři se na podiu objevila trojice irských rockerů, kteří nezapřeli vlnu britských kytarovek z osmdesátých a devadesátých let. „Irští melodici prostě sypou z rukávu dobře vymyšlené, jednoduché a přímočaré, k tanci vybízející písničky s chytlavými refrény,“ uvedl dramaturg Městského kulturního zařízení Martin Kapek.

Irskou formaci tvoří zpěvák a basista Paul Linehan, jeho bratr Niall, který hraje na kytaru, a bubeník Ashley Keating. Bratři Linehanové založili svou skupinu roku 1990 v irském Corku. Po vydání prvního alba ve dvaadevadesátém roce jim už rodné město bylo malé a tak se přesídlili do Londýna. Později žili a tvořili také v New Yorku. Své úspěchy z minulých let zrekapitulovali na obsáhlé kompilaci The Best Of.

Jen málokterý návštěvník obou neobyčejných hudebních zážitku nechal ve znějících rytmech své tělo v klidu. „Byl to opravdu zajímavý večer. Přiznám se, že více se mi líbil písničkář z Kazachstánu, jeho tvorba mi byla nějak bližší,“ mínila šestatřicetiletá Hana. „Přišli jsme si hlavně poslechnout tu irskou kapelu a fakt nezklamali, bylo to super,“ konstatoval třicetiletý David.