Živelná kytaristka, která dokáže zahrát na svůj nástroj i zuby, se letos chystá nahrávat nové album pod producentským dohledem legendárního basisty Led Zeppelin Johna Paula Jonese. Ještě předtím však vyráží na evropské turné, během něhož se stihne čtyřikrát zastavit v Čechách a na Moravě.

Na její koncert se můžou těšit také posluchači, kteří zavítají ve čtvrtek 22. března do divadla Stará střelnice v Hranicích.

Na tuzemských koncertech ji doprovodí muzikanti, pohybující se okolo české kapely November 2nd – kytarista Roman Helcl, který hraje i s Annou K., baskytarista Vašek Vávra (Clou) a bubeník Daniel Šoltis (Vertigo, Lenka Dusilová, IMT Smile).

„Stejní muzikanti mě doprovázeli už na posledním českém turné před dvěma lety a bylo to vážně skvělé. Vyrůstali jsme na stejné muzice, takže jsme si nemuseli na zkouškách nic vysvětlovat. Mám pocit, jako kdybych s nimi hrála odjakživa, takže se na živo dokážeme hodně odvázat. Posluchači se mají na co těšit,“ těší se na turné Janet Robin.

Svůj koncertní program postaví na skladbách ze své poslední desky Everything Has Changed (Hypertension Music), která je zajímavá už jen tím, jak vznikala. V proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe – Cash Cabin, známého například z filmu Walk the Line jej produkoval Cashův syn John Carter Cash s přispěním Cashova zvukaře Chucka Turnera a spoluhráčů „muže v černém“.

Výsledkem však není, jak by se dalo předpokládat, nahrávka s prvky country, ale živelné album písničkářky, která vychází z rockových kořenů. „Posluchači na koncertech uslyší i novinky, které hodlám natočit letos pod producentským vedením někdejšího baskytaristy Led Zeppelin. Spolupráce s ním bude splněním mého snu. Na téhle kapele jsem totiž vyrůstala,“ dodává Janet Robin, která po Česku ve svém evropském turné pokračuje také ve Francii, Německu a Velké Británii.

Další tuzemské koncerty kytaristky můžou zhlédnout v pátek 23. března posluchači v Uherském Brodu, v sobotu 24. března pak vystoupí v Jihlavě a neděli 25. března v Praze.