Původním smyslem hněvu bylo připravit jedince na útok. Když je člověk rozhněvaný, zvyšuje se mu srdeční tep, stoupá krevní tlak, člověk zrudne a změní se k nepoznání. Když jsou lidé rozčilení, měli by se na sebe podívat do zrcadla, jak moc je hněv dokáže změnit. „Nenávist nikomu nesluší.

O tom se přesvědčilo také osmdesát známých českých osobností, které se nechaly vyfotit Lukášem Houdkem v jejich nenávistných momentech. Na hranické výstavě uvidí zájemci dvacet z nich. Sami uvidíte, jestli poznáte například Ester Kočičkovou, Tonyu Graves, Davida Krause, Bereniku Kohoutovou, Kryštofa Hádka, Jana Bendiga, Lukáše Hejlíka nebo Mardošu," pověděl iniciátor výstavy Matěj Černý.

„Touto výstavou poukázaly osobnosti na nesmyslnost násilí a nenávisti v naší společnosti. Vernisáž bude také symbolickým zakončením festivalu Letiště, který se, i přes nepřízeň počasí, odehrál na drahotušském letišti. Chceme tak poděkovat všem, kteří k realizaci festivalu přispěli nebo se jen zúčastnili a tím tuto akci podpořili," dodal.

Na návštěvníky čeká doprovodný program i drobné občerstvení.