Zájem o jeho přednášku byl tak velký, že organizátoři museli zajistit pro tento účel bílovické kino.

„Řadu let trpím závažnými bolestmi zad a kloubů. O panu Grebeníčkovi jsem hodně slyšela od svých známých, kterým hodně pomohl. Navíc tento pán dokáže podrobně vysvětlit a naučit své léčebné metody, takže je ráda zkusím. Pokud se spinal touch naučím, chtěla bych ji praktikovat na svých příbuzných a známých," poznamenala po přednášce Jarmila Chovancová z Olomouce.

Radim Grebeníček představil podrobně unikátní metodu léčby tělesného aparátu, a to jak teoreticky, tak i praktickou ukázkou vedenou jeho bratrem, terapeutem Pavlem Grebeníčkem. O vyzkoušení netradiční masáže přímo na podiu byl mimořádný zájem.

„Výhodou této metody není jen její výsledný efekt, ale také to, že si ji může osvojit prakticky každý člověk. Není v žádném případě riziková a zvládne ji, po krátkém kurzu, doslova každý," míní Radim Grebeníček.

UČIL LÉČIT BOLEST. Radim Grebeníček zaujal svým vyprávěním zhruba sto padesát návštěvníků přednášky o léčbě bolesti unikátní masážní metodou.

Výklad terapeuta a práci jeho bratra, sledovalo zhruba sto padesát lidí. Radim Grebeníček návštěvníky seznámil s historií i účinky masážní metody spinal touch. Ta dokáže, během několika minut, vyrovnat nerovnosti páteře, upravit činnost vnitřních orgánů i nervů v těle, a zbavit tak člověka bolesti.

„Klasická masáž člověka dokáže dočasně člověka zbavit bolestí. Následná aplikace metody spinal touch, která představuje jakousi dotykovou masáž a stimulaci ozdravných bodů, ale zaručuje mnohem delší pozitivní účinek masáže," vysvětlil Radim Grebeníček.

Bolesti téměř z poloviny zmizely

Přednášky se zúčastnil i Libor Boxan z Rožnova pod Radhoštěm. Jako jeden ze dvou dobrovolníků vyzkoušel masáž přímo před zraky návštěvníků.

„Výsledek je bezvadný. Krční páteř se uvolnila úplně, bolesti v bedrech se zmenšily o třicet až padesát procent," podělil se o výsledek dva dny po masáži Libor Boxan. Dodal, že standardní masáže mu v podstatě nikdy nepomohly.

„Jsem výsledkem příjemně překvapený. Rád bych absolvoval i školení pana Grebeníčka a naučil se tu metodu co nejdříve," přiznal Libor Boxan.

Metoda Spinal Touch

Metodu Spinal Touch představila v Evropě jako první uznávaná anglická lékařka Mary Stags. Radim Grebeníček a jeho bratr Pavel se spolupodíleli na vývoji, inovacích a zdokonalení této metody v České republice. Radim Grebeníček je absolventem Univerzity Nové doby v Praze, a působí jako lektor vzdělávacích a ozdravných programů, v současnosti zaměřených zejména na léčbu bolesti. Radim i Pavel Grebeníčkovi učí metodu odborníky i laiky z České a Slovenské republiky.

Spinal Touch je terapeutická metoda narovnávání páteře pomocí přesně provedených, velmi jemných dotyků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech, břichu a hlavě. Při jejich provedení a po nich, dochází k okamžitému uvolnění páteře a jejímu samovolnému narovnání do správné pozice. Tím se zároveň uvolní a zprůchodní veškeré vnitřní orgány, které zlepší svou činnost. Více podrobností o metodě spinal touch lze najít na webu www.regestudio.cz (poh)