„K agresivnímu chování docházelo v posledních čtyřech letech v rodinném domě v obci na Přerovsku,“ vylíčila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Seniorka se nestala pouze terčem vulgárních urážek a výhrůžek, ale zchytala i rány.

„Fyzické napadání seniorky se v poslední době začalo stupňovat. Dcera ji fackovala, strkala do ní, chytala ji pod krkem a škrtila. Dostala od ní i kopance do hýždí,“ doplnila. Zranění seniorky ale nikdy nebyla tak vážná, aby musela vyhledat lékařské ošetření.

K poslednímu útoku došlo v pondělí večer. Důvodem hádky mezi oběma ženami byl spor o majetek. Dcera na matku začala křičet a vulgárně jí nadávala. Potom ji udeřila do ramene a následovaly dvě facky do obličeje. Přestože se důchodkyně po útoku bolestí popadla za obličej, dostala od dcery ještě kopanec do zadní části těla.

Utíkala k sousedům

Agresorka matce bránila v tom, aby opustila byt, zoufalá žena ale využila chvíle, kdy byla dcera na dvoře, a utekla k sousedům. „Ti jí poskytli ochranu a napadená u nich přenocovala. Ráno se vrátila domů, a když na ni dcera začala znovu křičet, utekla zpět k sousedům. Její útrapy skončily až ve chvíli, kdy věc oznámila policii její vnučka,“ řekla.

Při šetření tohoto otřesného případu domácího násilí policisté zjistili, že se napadená se svými problémy nikomu nesvěřila. Neřekla nic ani své druhé dceři. „Když se jí vyptávala na podlitiny, vysvětlovala to tak, že buď upadla, nebo do něčeho narazila. Agresorka jí totiž styk s druhou dcerou zakazovala a nemohla se s ní kontaktovat ani telefonicky,“ konstatovala Miluše Zajícová.

Nadávala i sestře

Podle výpovědi sestry podezřelé se začalo negativní chování projevovat i vůči ní. Sprostě sestře nadávala a byla na všechny agresivní.

„Policisté na základě zjištěných skutečností využili zákonného oprávnění a ženu na deset dní vykázali ze společného obydlí a bezprostředního okolí domu,“ doplnila. Poškozená dala souhlas s trestním stíháním své dcery, a té nyní za týrání osoby ve společném obydlí hrozí až čtyři roky vězení.

ČTĚTE TAKÉ: Domácí násilí naruby! Žena manžela dlouhodobě tloukla