„Laboratorní testy u muže potvrdily podezření na otravu metylalkoholem. Je v těžkém bezvědomí a napojený na umělou plicní ventilaci. Jeho stav je kritický a prognóza přežití nejistá," potvrdila mluvčí přerovské nemocnice Hana Szotkowská. Podle lidí z okolí ležel muž ve křoví poblíž opouštěné drážní budovy už od čtvrtka.

Právě v blízkosti objektu, který je delší dobu na prodej, se místní bezdomovci zabydleli a mají tu několik brlohů, kde přespávají. „Přes den tu posedávají na schodech a popíjejí alkohol. Kde si ale pití kupují, těžko říct. Stánků je v okolí hned několik," řekl Jindřich Šejba, spolumajitel nedaleké ubytovny.

„Ten muž ležel ve křoví delší dobu. Keře jsou ale tak husté, že sem z ulice není vidět. Lidem z ubytovny se nezdálo, že se nevzbudil, ani když se v noci spustil silný liják. Proto jsme v pátek zavolali policii," dodal.

Zdravotní stav ženy z Brodku se zlepšil

Na Přerovsku je to už šestý případ otravy metylalkoholem. Čtyři lidé svůj boj o život prohráli, jako zázrakem vyvázla dvaapadesátiletá žena z Brodku u Přerova, která je stále hospitalizována na jednotce intenzivní péče přerovské nemocnice.

„Její zdravotní stav se výrazně zlepšil. Zrak se jí vrátil a už normálně komunikuje s rodinou. O víkendu by mohla být přeložena na normální oddělení a zdá se, že vyvázne bez trvalých následků. Je to ale jeden z těch mála šťastných konců," řekla mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

SOUVISEJÍCÍ:

Nenaléváme! Oblíbené nálevny v Přerově osiřely

Otrávená žena v Přerově je mimo ohrožení, policie dělá razie ve stáncích

Policejní zátah přináší své ovoce

Policejní zátah, který se zaměřil na majitele podezřelých provozoven, už přinesl výsledky. Kriminalisté zadrželi čtyři osoby z Přerovska, u nichž našli láhve alkoholu, obsahující metylalkohol a mají souvislost s případy obětí otrav.

„U těchto osob byly prováděny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor. Pokračujeme v této činnosti dál, a to především na Přerovsku. Zjištěné poznatky a další informace zveřejníme, jakmile to bude s ohledem na probíhající trestní řízení možné. Zatím lze říci, že mezi zajištěnými vzorky je hojný výskyt vzorků s obsahem metanolu v různé koncentraci," uvedl krajský policejní ředitel Jaroslav Skříčil.

„Celkově už bylo v kraji odebráno přes tisíc vzorků alkoholu a několik desítek z nich obsahovalo metanol v různé koncentraci," doplnil ho náměstek policejního ředitele Karel Kadlec. Policisté prováděli v minulých dnech také kontroly dodržování zákazu prodeje lihovin ve stáncích.

Ve středu navštívilo 97 strážců zákona 702 provozoven a ve čtvrtek už bylo v terénu 175 policistů, kteří prověřili na 717 provozoven. „Jsou kontrolovány průběžně i v nočních hodinách a opakovaně," dodal krajský policejní ředitel Jaroslav Skříčil. Šetření provádějí i celníci, kteří v pátek znovu navštívili stánky poblíž přerovského autobusového nádraží.

SOUVISEJÍCÍ: Policisté zajistili několik tisíc litrů podezřelého alkoholu a zadrželi 4 lidi